PRZEGLĄD ZAGRANICZNYCH BLOGÓW PRAWNICZYCH cz. 1

Profesjonalne teksty o prawie na blogi dla prawników

PRZEGLĄD ZAGRANICZNYCH BLOGÓW PRAWNICZYCH cz. 1

przegląd zagranicznych blogów prawniczych

Naczelną ideą, jaka przyświeca BlogiPrawnicze.pl jest promowanie bloga prawniczego jako miejsca, w którym prawnicy bez jakichkolwiek ograniczeń mogą budować swoją markę. A nie da się ukryć, że w przypadku prawnika marka to rzecz bezcenna.

Możesz konstruować najlepsze umowy, Twoje apelacje mogą wywoływać dreszcze, a argumentacja w mowach obrończych rzucać na kolana. Jeżeli jednak klienci nie będą wiedzieli o Twoim istnieniu, to wszystko zda się na nic.

Nie ma lepszego miejsca, dzięki któremu możesz dać się poznać, niż blog. Wiedzą o tym doskonale prawnicy z całego świata. Dlatego dzisiaj prezentujemy nasz subiektywny przewodnik po zagranicznych blogach prawniczych. Być może znajdziesz dla siebie jakąś inspirację lub nawet… gotowy temat na artykuł, którego w Polsce jeszcze nikt nie napisał?

1. Connecticut Employment Law Blog (https://www.ctemploymentlawblog.com/)

Zagraniczny blog prawniczy

Blog o prawie pracy prowadzony przez sympatycznego prawnika z Connecticut. Dużo ciekawostek opisanych przystępnym językiem, przez co nawet jeżeli prawo pracy nie leży w kręgu Twoich zainteresowań, to i tak chętnie zajrzysz, żeby sobie poczytać dla przyjemności.

Poruszane tematy nie należą do najłatwiejszych (koronawirus, dyskryminacja, zwolnienie z uwagi na fakt bycia fanem New York Yankees). Jednak lekkość języka i przejrzysta forma sprawiają, że teksty naprawdę dobrze się czyta.

2. China Law Blog (https://www.chinalawblog.com/)

Zagraniczny blog prawniczy

Niewiele jest w polskiej blogosferze blogów na temat prawa chińskiego (choć te, co istnieją, są bardzo interesujące). Z drugiej strony na przykładzie chociażby ostatnich afer związanych z polskimi t-shirtami, które okazały się być szyte na Dalekim Wschodzie wiemy, że wymiana handlowa pomiędzy Polską a Chinami ma się całkiem nieźle.

Tak naprawdę jednak ten blog to kolejny dowód na to, że wąska specjalizacja wcale nie stanowi ograniczenia. Wprost przeciwnie – ona Cię wyróżnia, bo skoro jesteś w jakiejś dziedzinie jedyny, to oznacza, że nie masz konkurencji.

Warto to rozważyć, jeżeli ciągle jeszcze szukasz swojej niszy.

3. Ryan Carlisle Thomas Lawyers (https://rctlaw.com.au/legal-blog/)

Zagraniczny blog prawniczy

Dla odmiany – blog prawniczy z Australii. Znalazł się na liście dlatego, że publikowane na nim posty swoją formą bardziej nawiązują do newsowych artykułów prasowych, niż do „ciężkich” tematów prawniczych. Jednocześnie tematyka, której dotyczą, zdecydowanie do lekkich nie należy.

Blog bardzo często porusza zagadnienia molestowania seksualnego, pedofilii czy dyskryminacji w miejscu pracy. Sztuką jest pisać na takie tematy (zwłaszcza, jeżeli nawiązują do aktualnych medialnych wydarzeń) zachowując jednocześnie dystans, rzeczowość i profesjonalizm, a przy tym nie zanudzić czytelnika.

To tylko kilka przykładów. Warto się z nimi zapoznać chociażby w poszukiwaniu inspiracji dla nowych artykułów. Ich autorom zdecydowanie nie brak pomysłów, a do tego wyraźnie widać, że blogowanie sprawia im satysfakcję.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *